DOBRO PROCENTUJE

VII Festiwal Teatralny Innowica

W dniach 19-21 czerwca odbył się VII Festiwal Teatralny Innowica. Są to spotkania teatralne dedykowane młodszym i starszym amatorom teatru w plenerze. Jednocześnie jest to największe wydarzenie roku w okolicy Beskidu Mniejszego. W tym roku odbyło się 12 spektakli, 5 koncertów, 2 wystawy oraz 2 projekcje filmowe. Festiwal rozpoczął się o godz. 17.00 spektaklem „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” w wykonaniu Jana Peszka.

Innwowica ma niezwykły charakter, ponieważ łączy sztukę ludową, wypływającą z prostoty bycia człowiekiem, ze sztuką nowoczesną, wręcz abstrakcyjną. Co roku rośnie liczba osób uczestniczących w tym niezwykłym wydarzeniu. W tym roku w festiwalu uczestniczyło 4,5 tys. widzów z całej Polski.

Spotkania Teatralne w Nowicy mają również walor edukacyjny, ponieważ ich program jest przygotowywany z myślą o udziale wszystkich grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Spotkania Teatralne INNOWICA łączą współczesną sztukę i dziedzictwo pogranicza. Festiwal stał się jednym z ważniejszych wydarzeń na mapie kulturalnej Małopolski i uznany jest w środowiskach artystycznych kraju za jedno z najciekawszych tego rodzaju przedsięwzięć. Podczas festiwalu INNOWICA 2014 wystąpiły obok zespołów profesjonalnych, o uznanym dorobku, zespoły amatorskie. Organizatorzy zaktywizowali regionalne środowiska twórcze i zwrócili uwagę władz lokalnych na rolę, jaką odgrywa prezentacja współczesnej sztuki w miejscu odległym od centralnych ośrodków kultury.

Więcej informacji o Innowicy znaleźć można na stronie: http://innowica.blogspot.com/

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.