XXIII Bieg Konstytucji 3 Maja

W 222. rocznicę uchwalenia pierwszej Konstytucji w historii Europy a drugiej na świecie, tysiące miłośników biegania wystartowało w XXIII Biegu Konstytucji 3 Maja. Warszawska impreza dołączyła dzięki temu do grupy biegów masowych wspieranych przez PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy razem”. W biegu wzięło udział ok. 3 000 osób.

W XXIII Bieg Konstytucji 3 Maja PKO Bank Polski zaangażowany jest nie tylko finansowo. W rywalizacji bierze udział liczna grupa pracowników Banku zrzeszonych w sekcji biegowej, liczącej ponad 100 osób z całej Polski. Bankowi Biegacze podczas warszawskiej imprezy biegną nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia najlepszego wyniku. Ich wysiłek wspierała Fundacja PKO Banku Polskiego, która po biegu przekazałam darowiznę celową na operację Tomka - chłopca, czeka operacja serca. Biegacze biegli z przyklejoną naklejką “Biegnę dla Tomka”.

XXIII Bieg Konstytucji 3 Maja rozpoczął się o godzinie 11.00 Uczestnicy pokonali 5-kilometrową trasę poprowadzoną ulicami Rozbrat, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, Myśliwiecką, Piękną, Wiejską, Matejki, Alejami Ujazdowskimi, Agrykolą, Szwoleżerów, Czerniakowską, Łazienkowską i Myśliwiecką. Bieg zakończy się w Parku Agrykola. Wydarzenie jest elementem Warszawskiej Triady Biegowej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”, w skład, której wchodzą jeszcze Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. PKO Bank Polski jest Partnerem Strategicznym Triady Biegowej.

W 2013 roku Bank oprócz Triady Biegowej będzie sponsorem między innymi 12. Cracovia Maraton oraz 14. Poznań Maraton. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski zamierza przebiec siedem maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.