DOBRO PROCENTUJE

Zakup obrazów dla zamku Królewskiego na Wawelu

Podczas konferencji prasowej poświęconej wystawie „Tycjan i inni. Najnowsze dzieła Zamku Królewskiego na Wawelu” Fundacja PKO Banku Polskiego otrzymała podziękowanie za udział w odbudowie zbiorów kolekcji zamkowej.

Dzięki środkom Fundacji do Zamku na Wawelu trafiły dwa światowej klasy dzieła sztuki: „Portret królewicza Jakuba Sobieskiego” Jeana Francoisa de Troy, który uzupełnia muzealne eksponaty związane z rodziną Sobieskich oraz „Łódź Charona” Jana II Bruegela - obraz należący do jednej z najstarszych kolekcji europejskich malarstwa holenderskiego. Dzięki nowym nabytkom zamkowa kolekcja cieszyć się będzie jeszcze większą popularnością wśród zwiedzających. W ubiegłym roku wawelskie komnaty odwiedziło prawie 1,8 mln osób. W tym roku przewiduje się jeszcze większą frekwencję.

Fundacja PKO Banku Polskiego jako mecenas sztuki wspiera działalność najważniejszych muzeów w Polsce poprzez systematyczne wzbogacanie zbiorów i kolekcji o randze narodowej.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.