DOBRO PROCENTUJE

Zapraszamy na 3. PKO Bieg Charytatywny

Już po raz trzeci PKO Bank Polski zaprasza na charytatywny bieg sztafetowy pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”.

Akcja rozegra się 16 września równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce. Okrążenia uczestników, również tych najmłodszych, zostaną przeliczone na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Zapisy ruszą na początku września.

3. PKO Bieg Charytatywny wystartuje w sobotę 16 września 2017 r. o godz. 11.00 jednocześnie na stadionach 12 miast w Polsce: w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia. Ich zaangażowanie zostanie przeliczone na obiady dla dzieci w 12 województwach, w których odbędzie się wydarzenie. Środki na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Fundacja sfinansuje też budowę siłowni plenerowych – po jednej dla wszystkich miast-gospodarzy.

Przed biegiem dorosłych, o godz. 10.00 na tych samych stadionach odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Najmłodsi także przyczynią się do wsparcia rówieśników w swoim województwie.

Limit uczestników w biegu głównym to 70 drużyn na stadion. Opłata startowa wynosi 50 zł od drużyny, czyli 10 zł od osoby. Natomiast w PKO Biegu Charytatywnym Młodych w każdym z miast może wziąć udział 350 dzieci. Koszt startu dziecka to 5 zł. Wszystkie wpłaty zostaną przekazane na cel charytatywny. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody.

W zeszłorocznej edycji 6 224 osób w całym kraju przemierzyło w sumie 32 391 okrążeń. – Pomysł z biegiem sztafetowym był strzałem w dziesiątkę, dlatego organizujemy tę inicjatywę już trzeci rok z rzędu. Wysiłek zawodników i pokonane okrążenia pozwoliły nam przekazać blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Jesteśmy przekonani, że w tym roku zaangażowanie uczestników będzie jeszcze większe – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – Cieszymy się, że w inicjatywie wezmą udział również młodzi biegacze, którzy uczą się w ten sposób wrażliwości społecznej oraz tego, że poprzez sport można pomagać innym – dodaje Małgorzata Głębicka.

Lista lokalizacji, w których odbędzie się 3. PKO Bieg Charytatywny:

 • Białystok, Stadion lekkoatletyczny w Zespole Obiektów Sportowych „Zwierzyniec”, ul. 11 Listopada 28
 • Bydgoszcz, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163
 • Gdańsk, Stadion AWFiS Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1
 • Katowice, Stadion AWF im. Jerzego Kukuczki, ul. Kościuszki 84
 • Kielce, Stadion lekkoatletyczny MOSiR Kielce, ul. Leszka Drogosza 1
 • Koszalin, Stadion lekkoatletyczny „Bałtyk”, ul. Andersa 16
 • Lidzbark Warmiński, Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24
 • Łódź, Stadion AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26
 • Rzeszów, Stadion Resovia, ul. Wyspiańskiego 22
 • Warszawa, Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34
 • Wrocław, Stadion AWF Wrocław, al. I.J. Paderewskiego 35
 • Zielona Góra, Stadion lekkoatletyczny MOSiR Zielona Góra, ul. Sulechowska 37

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci ruszą na początku września poprzez stronę internetową wydarzenia.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.